Quick Specs
| Location: | Rockwell, NC |
| Stock Number: | KMTS-144000 |
| Trailer Type: | Horse Trailers |
| Color: | Gray |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9950 lbs |
| Payload: | 5679 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9950 lbs |
| Empty Weight: | 4271 lbs |
| Payload: | 5679 lbs |
Additional Information
| VIN: | 5HABL1622TN144000 |
| Stock Number: | KMTS-144000 |
| Year: | 2026 |
| Make: | homesteadertrailers |
| Model: | 316SB |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |
Unit Details
Unit Specs
Calculate Payments


















