Quick Specs
| Location: | Rockwell, NC |
| Stock Number: | KMTS-2461 |
| Trailer Type: | Flatbed Trailers |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 38' 456" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 24000 lbs |
| Payload: | 15700 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 24000 lbs |
| Empty Weight: | 8300 lbs |
| Payload: | 15700 lbs |
| Length: | 38' 456" |
| Width: | 8.5' 102" |
Additional Information
| VIN: | 5WWGF302XT6042461 |
| Stock Number: | KMTS-2461 |
| Year: | 2026 |
| Make: | delcotrailers |
| Model: | FH30 |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |
Unit Details
Unit Specs
Calculate Payments

















