Quick Specs
| Location: | Rockwell, NC |
| Stock Number: | KMTS-00509 |
| Trailer Type: | Horse Trailers |
| Color: | White |
| Length x Width: | 28' 336" x 8' 96" |
| Axles: | 2 |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GAWR: | 0 lbs |
| Length: | 28' 336" |
| Width: | 8' 96" |
| Interior Height: | 7.6' 91.20" |
| Interior Width: | 8' 96" |
Additional Information
| VIN: | 7J2GP3J22S1000509 |
| Stock Number: | KMTS-00509 |
| Year: | 2027 |
| Make: | smctrailers |
| Model: | 2027 SMC Horse Trailers P8313SSR Horse Trailer |
| Warranty: | Manufacturer Warranty |
Unit Details
Unit Specs
Calculate Payments












