Quick Specs
| Location: | Rockwell, NC |
| Stock Number: | KMTS-17128 |
| Trailer Type: | Enclosed Cargo Trailers |
| Color: | Charcoal |
| Length x Width: | 16' 192" x 7.33' 88" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Length: | 16' 192" |
| Width: | 7.33' 88" |
Additional Information
| VIN: | 5WFBE1623SD017128 |
| Stock Number: | KMTS-17128 |
| Year: | 2025 |
| Make: | ezhaul |
| Model: | 2025 EZ-Haul EZEC 7.4 x16 Cargo / Enclosed Trailer |
Unit Details
Unit Specs
Calculate Payments


















